• LAST NAME FIRST NAME DEPARTMENT Virtual Office Hours
    Ainsworth Jacqueline Science 3:10 to 4:30 M to F
    Anderson Ian Math tues-thrus 3:50-4:30
    Andre Kaitlynn Science M, T, Th - 3:45 to 4:30
    Arce Jeffrey Science 3:45-4:30 Mon, Tue, Wed, Thur
    Beeler Kelly CTE 8-8:30a.m. Monday - Thursday
    Bennett Nicholas Fine Arts 2:21-3:06 MTWTHF
    Boyd Stephanie Social Studies Monday - Thursday 8:20 am- 8:50 am
    Busby Brooke Social Studies 8:15 am M-Th
    Cohen Rebecca English Language Arts W/Th 8:15-8:45 and 4:30-5:00
    Collins Casey English Language Arts TBD based on class schedule and PLC times
    Coons Christopher English Language Arts M-W 9:00-10:00 T/Th 3:00-4:00
    Cortez Adriana Fine Arts MWF 10-12pm?
    Coston Raquel LOTE (Language Other Than English) Tuesday and Wednesday 10:00- 12:00
    Curry Sarah Fine Arts T/Th 4:15-4:45 M/W 8:15-8:45
    Dawer Daniel CTE T/Th afternoons
    Day Toby Math T-F 8:30-9:00, 4:00-4:30
    DelaTorre Lauren Athletics MWF 8-9am
    DiLuzio Brian CTE Tue/Thur 10:00-12:00
    Duncan Jimmy Athletics Thursday
    Esparza Eduardo Athletics mon wed 4:15-4:45
    Fagan Tamika CTE TBD
    Fitzgerald Stacy Math Mon-Thurs (A day only) - Before /After school
    Freeze Angela Health & PE Mon - Thur 8:30-9:00
    Galler Scott Social Studies Mon, Wed, Thur 8:15-855 am
    Gravelin Rachael English Language Arts TBD - based on PLC responses/class times
    Guevara Victoria English Language Arts 8:00 a.m. - 8:50 a.m.
    Guevara Victoria English Language Arts MWF 8-8:50
    Hampton Brook English Language Arts W/Th 8:15-8:45 & 4:30-5:00
    Hanrahan Michael Fine Arts Tutorials by Appointment
    Hartman Jeff English Language Arts M-F, 12:00 - 1:00 PM
    Hendrickson Autumn CTE Tues/Thur 1-2 pm
    Hendrickson Nichole CTE Tues/Thur 8:30 am - 8:55 and after school by request
    Hense Karen Social Studies tues-thurs 3:40-4:15
    Hester Ron CTE Monday - Friday. 3-4
    Holmes Billy Fine Arts Wednesdays
    Huffman Lisa Fine Arts Tuesday Thursday 8-9
    Hulgan Beau Special Education 12:30-2:00
    Hundl April Athletics Mon/Wed 4-5
    James Bradley Social Studies TBD
    Johnson Dustin Special Education 4:30-5:00 Mon-Thurs
    Johnson Ryan CTE Tuesdays and Thursdays at 830
    Kelly-Lieb Thomas Science 3:45pm - 4:45pm Mon. - Thurs.
    Kokes Brettany CTE 8:00-8:55am
    Konigsmark Kimberly Science M-Th 8-9
    Krahula Bridget Science Tues or Thursday 10-11 am
    Lagerstrom Shari Social Studies 3:40-4:30 each day
    Landry Morgan Math

    Monday-Thursday 8:20 am - 8:50 and Tue & Wed 4:15-4:45 pm

    Langman Jayson Athletics Mon 1-4, Thur 12-4
    Lanier Charles Special Education 3:00-4:00
    Levy Julia Science M 8:20-8:50  & Wed 8 am - 8:50 (Zoom link +password posted in google classroom.
    Logerot Mason Social Studies Mon/Wed after school; TueThur before school
    Lopez Gustavo LOTE (Language Other Than English) Monday-Friday 9 am- 10 am or by appointment 
    Lopez Luis LOTE (Language Other Than English) Monday - 4:30-5:00 or by appointment.
    Lyons Michaela English Language Arts Wednesday and Thursday 8-9 am and 4:15-5 pm
    Margaretich Jeannie Special Education During the day when I am not on Zoom, 7th period, sometimes 1st period.
    Matthews Jessica Science Mon-Fri 3:45-4:30
    Mechem Kirke Science 8:00-8:55 M-F, 4:15-5:00 M-F
    Moen Ashley Science M-F 8:30-9:00
    Montgomery Sheri Math Friday 9-12 or by appointment
    Mortimer Jace CTE M, T, W, F 8:00-8:55
    Moyer Teresa Special Education M-F 8 to 9 am
    Muscato Minica Fine Arts Tues 2:45 - 3:00, Fri 8:15 - 9:00
    Nave Michael Social Studies M,T,W, TH 8AM-9AM
    Olmsted Christian CTE Mon/wed 8:00-8:15AM tue/thur 4:15-5:00PM
    Ortegon-Feldsberg Jennifer CTE Tues-F 8:15a-9a After 4:15p by appointment
    Painter Cheryl Fine Arts 8:30-9 and 4-4:30 and by appointment
    Pasquarella Jacquelin CTE Monday and Tuesday 8-9 am and 4-5 pm or by appointment
    Pennington Mary Math M-F 8:15-8:55, T-Th 3:45-4:30
    Permenter Eric CTE M-F 10a-12p
    Perry Jessica English Language Arts Monday- Thursday 8:00-8:45am
    Persons Jennifer Math Mon-Thur 8:15 - 8:45; Wed-Thur 3:40-4:30
    Pike Dean Meagan English Language Arts Mon-Thur 3:40-4:30
    Plock August Social Studies M, W 8:00 -9:00 am T, TH 4:15
    Polansky David CTE M-F, 4:15-5:00
    Quarles Rob Science Monday - Friday, 7:50-8:50am and 4:20-5:20pm
    Raigosa David Health & PE After school or by appointment
    Ramírez Telma LOTE (Language Other Than English) Monday & Wednesday 8:15-8:45 & 4:15-5:45
    Ramos Elijah Math 3-4pm
    Reich Heidi Special Education M-Th, 12:30-2:00
    Richardson Stephanie Social Studies Monday & Thursday 8:20 - 8:55
    Riola Christopher CTE M,T,W,TH 8:30-9:00 AM
    Robb David CTE Monday-Thursday, 3:45-4:15
    Ross Dixie Math every morning 8:30 - 9:15 am and 2:30 - 4:30 pm Mon-Thur
    Rotondo Kathleen Math Monday and Wednesday AM and Tuesday and Thursday PM
    Schneider Kevin Athletics Weekdays 9-5
    Segapeli Aja Fine Arts Tuesday 8-9am/Thursday 4:30- 5:30 pm
    Smith Dori CTE Mon - Fri 0800-0850
    Stevenson Allie Math TBD
    Stewart Marissa Social Studies 4-5pm Mon-Fri
    Sugden Hannah Fine Arts Tuesday/Thursday 2:10-3:10
    Tamez Daniel English Language Arts Mon-Fri   8;15 am to 8;45 am
    Taylor Charles Athletics Monday- Friday 8-9
    Tejeda Johnny Social Studies Mon-Friday 8:30-9:00 AM
    Tran Luc Math TBD
    Vega Roberto Health & PE Monday/Wednesday 4:15-5:00
    Vega Roberto Health & PE Monday/Wednesday 4:20-5:00 p.m.
    Wagner Darrell Fine Arts M-Th 10AM-12PM
    Welch Samantha Special Education Tues, Wed, Thurs, 8:15-8:55, Mon, 3:40-4:15
    Wernli Lisa English Language Arts W/TH - 4:15-5:00; Perry will be hosting on M/W mornings before school
    Wesley Leilah English Language Arts 2:15-3:45 (any day during conference period must sign up) or 3:45-4:45 T-th by appt
    Whitlock Jane Science Monday & Thursday 4:00-5:00 pm; Wednesday & Friday 8:15-8:55 am
    Willimon Jeannie Science 8:30-8:55 Tue and Thur
    Wilson Angela Science Tu/Th 3:50-4:30pm, Wed 8:00-8:45 am
    Wilson Angela Science TuTh 3:50-4:30pm, W 8:00-8:45am
    Wilson OD Fine Arts M-F 12:30-2:30
    Wuest Nicole Fine Arts Tuesdays 8-9 Thursdays 4:15-5:15
    Young Traci Math TBD